logo lubuskie love
   

Bądź wyjątkowy, bądź różnorodny, bądź Berlinem

Byłeś kiedyś w Berlinie? Pamiętasz czas niemieckiego zjednoczenia? Nigdzie indziej tak bardzo, jak tu nie były widoczne różnice pomiędzy blokiem wschodnim a blokiem zachodnim. I nawet jeśli jesteś często w Berlina , zawsze odkryjesz w nim coś nowego.

Czy wiesz , że: 
1. Berlin jest ponad 9-krotnie większy od Paryża, ale ma tylko 1/5 gęstości Paryża. Dlatego Berlin jest tak przestronny.
2. Berlin ma około 1700 mostów - więcej niż Wenecja. 
3. Mówi się również, że ma więcej dróg wodnych niż Amsterdam, Sztokholm i Wenecja razem wziętych. 
4.Miasto ma swoją własną piwną specjalność – Berliner Weiße w którego smaku  są wyczuwalne zdecydowanie lekko gorzkawe i kwaśne nuty - produkowane z pszenicy.
5. Berlin jest uważany przez wielu za najbardziej zielone miasto w Niemczech, bo 44% jego powierzchni stanowią drogi wodne, lasy, rzeki i tereny zielone. Aby docenić ten chwalebny aspekt Berlina, warto zwiedzić miasto w cieplejszych miesiącach. 
6. W Berlinie znajduje się najdłuższa na świecie galeria na wolnym powietrzu o długości nieco ponad 1,3 km. Galeria East Side prezentuje ponad 100 malowideł ściennych artystów z całego świata. Prawdopodobnie najbardziej znanym z nich jest „Braterski pocałunek”.
7. Każdego roku miasto wydaje 35 milionów euro na zmywanie graffiti z murów miasta.
8. Berlińskie Zoo jest nie tylko najczęściej odwiedzanym ogrodem zoologicznym w Europie, gości 1380 różnych gatunków zwierząt i ponad 18662 zwierząt. Mówi się, że to największy na świecie zasób zwierząt.
9. Metro (SBahn i UBahn) w Berlinie otwarto w 1902 r. ma 473 km długości wraz ze  120 km linii tramwajowych stanowi jeden z najbardziej imponujących systemów transportu publicznego na świecie. Nawet porównując go z tak  słynnymi systemami metra, jak Paryż (214Km) i Londyn (400Km). Dziennie metro w Berlinie obsługuje około 1,5 mln pasażerów.
10. Najwyższym budynkiem w mieście, i w całych Niemczech i jednym z najwyższych w Europie, jest Berliner Fernsehturm (wieża telewizyjna), która ma 368 metrów. 
11. Powierzchnia Berlina to aż 891,8 km². To zdecydowanie więcej od większości stolic europejskich krajów. ( Paryża, Barcelony, Amsterdamu, Wiednia, Budapesztu, Mediolanu, Lizbony, Pragi, Warszawy czy Kijowa, mniejszy za to od Londynu czy Moskwy).
12. Niemiecka stolica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Do Berlina przyjeżdża 13,5 mln turystów rocznie. 
13.  To w Berlinie na Drugiej Międzynarodowej Konwencji Radiotelegraficznej w 1906 roku  ustanowiono  standard znanego na całym świecie sygnału SOS nadawanego kodem Morse’a. 
14. Berlin w Niemczech nie jest oczywiście jedynym Berlinem. Na świecie istnieje 118 innych miast i miasteczek noszących tą samą nazwę.

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Z nami najlepiej!

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl