logo lubuskie love
   

Cudze (wina) chwalicie, swego nie znacie. Winnica Ingrid.

W tym roku jak nigdy dotąd opis ten do mnie pasuje. Od lat zajęta podróżami po Polsce, świecie, gustowałam również w smakołykach z odwiedzanych krajów i regionów. Wiele z nich na zawsze ma swoje miejsce w moim domu i wiem, że jeszcze do nich wrócę. Jednak ten rok jest inny, moje podróże, małe i duże, najpierw całkowicie niemożliwe , w momencie  przebudzania stały się realne w innym wymiarze. Tak więc powstał pomysł, a później projekt LubuskieLOVE i trzeba było ruszyć w teren odkrywać perełki od dawna tu obecne. To była chwila kiedy poznałam regionalne specjały i rozkochałam się w lubuskich winach i lubuskich winnicach.  

Ziemia lubuska słynie z uprawy winorośli od stuleci, a jak jest winorośl to muszą być i winnice, i wina. W  województwie mamy prawie sto winnic i liczba ta stale rośnie, ponieważ uprawa winorośli staje się coraz bardziej modna , a co za tym idzie rozwija się również związany z winnicami dział turystyki – enoturystyka. Coraz większą popularnością cieszy się zwiedzanie winnic i zakup win lokalnych producentów. W dzisiejszych czasach, kiedy podróż zagraniczną możemy póki co powspominać lub zaplanować na „za jakiś czas” , chciałam zaprosić Was do naszej Lubuskiej Toskanii. Perełką wśród winnic , które chętnie pokazują swoje „wnętrze” turystom jest położona w Łazie niesamowicie klimatyczna Winnica Ingrid. Prowadzona przez małżeństwo Monikę i Jacka Kapałów została założona w 2008 roku, ale uprawy winorośli i produkcji wina zaczęli się uczyć około 20 lat temu zaczynając od podstaw, a dziś ich dzieło jest jedną z najstarszych winnic lubuskich. Winnica Ingrid składa się z dwóch części, pierwsza stara - zajmująca 0,5 ha jest usytuowana bezpośrednio przy domu właścicieli  i” nowa” - położona w obrębie największej winnicy w Polsce na tzw. winnicy samorządowej w Zaborze. Pani Monika i Pan Jacek z charakterystycznym błyskiem w oku opowiedzą grupom o uprawie i odmianach winorośli, ciekawskim, podpowiedzą jak je pielęgnować i jak o nie dbać, pokażą i wyjaśnią etapy produkcji wina. A to wszystko w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Podczas zwiedzania można “kątem oka” zobaczyć prywatny klimatyczny ogródek, spacerując wśród  starych drzew owocowych , pomiędzy rzędami winorośli i lawendy podegustować fantastycznych win. Uczta dla duszy, ciała i umysłu. Produkowane tu wina są w sprzedaży i mogą się już pochwalić medalami zdobytymi na konkursach winiarskich.

Winnica w swojej ofercie ma również możliwość noclegów. Do dyspozycji gości właściciele oddali dwa pokoje z łazienkami, usytuowane w dawnej stodole nad salą degustacyjną, urządzone w prowansalskim stylu. Rano w sali degustacyjnej serwowane jest  tradycyjne, wiejskie śniadanie (np. dżem, sery, wędlina, sezonowe owoce i warzywa, pieczywo, do wyboru jedno danie na ciepło np. jajecznica z wiejskich jaj, tosty francuskie, naleśniki lub owsianka, kawa, herbata). Na terenie winnicy istnieje możliwość rozpalenia ogniska. Na gości czekają gustownie wyremontowane przedwojenne zabudowania gospodarcze, które składają się z zadaszonej werandy, pomieszczenia degustacyjnego, winiarni i piwnicy z winami. Dla dzieci przygotowano mały plac zabaw, a dodatkową atrakcją są krzewy malin oraz dwa bardzo towarzyskie i przyjacielsko nastawione psy. Ja jestem zauroczona.

To miejsce warte uwagi, poświęcenia mu dłuższej chwili oraz właściciele, dzięki którym w pamięci pozostaną niezatarte wspomnienia. Pijąc w domu zakupione w Winnicy Ingrid wino można do woli ożywiać wspomnienia. 

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Z nami najlepiej!

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl