logo lubuskie love
   

Fabryka czekolady Felicitas

Felicitas znaczy szczęście - czekoladowe szczęście...

W położonej kilkanaście kilometrów od Cottbus miejscowości Hornow czeka nas słodkie spotkanie z przysmakiem milionów - czekoladą, w założonej na początku lat 90 fabryce czekolady Confiserie Felicitas.

Podjeżdżamy z grupą, autokar parkujemy przy dużej stodole. Grupa się wypakowuje, a ja idę załatwiać wejściówki. W międzyczasie zza budynku wyłania się kobieta w roboczych ubraniach. Prowadzi konia do zagrody i wita mnie szerokim uśmiechem. Pozwoliłem sobie zadać jej kilka pytań -  gdzie jest wejście, co jeszcze można zobaczyć w okolicy. Okazuje się, że Pani chętnie zabierze nas do koni i osiołków w zagrodzie za domem. Ruszamy ochoczo.

Po krótkim spotkaniu ze zwierzętami idziemy na podbój słodkiego świata. W czekoladowym kinie obejrzymy film, aby dowiedzieć się jak powstało to miejsce oraz poznamy tajemnice produkcji wyjątkowych pralin. Właściciele i założyciele tejże fabryki są Belgami i swoje receptury przywieźli właśnie z tego kraju, co sprawia, że są wyjątkowe. Jak wiemy, belgijskie czekoladowe praliny są znane na całym świecie. W czasie filmu zostaliśmy poczęstowani kubkiem gorącej czekolady, zaznaczam - nie pomylicie tego smaku z kakao czy czekoladą, jaką znaliście wcześniej, ta z Felicitas jest wyjątkowa. Coś jednak w czasie pokazu odebrało mi mowę. Elegancko ubrana i uśmiechnięta właścicielka, którą zobaczyliśmy w wywiadzie w filmie wyglądała prawie identycznie jak Pani, która przywitała nas na wejściu w roboczych spodniach i zaprowadziła nas do zwierząt. Czy to możliwe, że właścicielka nie jest tylko elegancko ubraną bizneswoman, ale przodownikiem pracy? 

Po 15 minutowym seansie zostaliśmy zaproszeni do udziału w czekoladowych warsztatach. Tutaj puszczamy wodze fantazji i zamieniamy się w artystów, aby spróbować swoich sił w przyozdobieniu czekoladowej tabliczki. Po warsztatach mieliśmy jeszcze sporo czasu na zakupy w specjalnym sklepie, gdzie na zacnych gości czekają ręcznie robione pyszności, tak piękne, że nie sposób się oprzeć. W obiekcie znajduje się kawiarnia z ofertą ciast i lodów, darmowe toalety, a na dworze czeka nas duży, zielony trawnik, zagroda z kozami, końmi, osiołkami i innymi zwierzętami, a dla najmłodszych plac zabaw. Tutaj się nie “wpada”, to miejsce się odwiedza. Jak każdy miłośnik zwierząt na koniec poszliśmy do kóz, aby zanieść im kilka przysmaków i pogłaskać spragnionych kontaktu mieszkańców czekoladowej zagrody. Pogoda dopisała, więc nie chciało nam się ruszać. 

Wyjeżdżając byłem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca, przyjaznego personelu, nowoczesnej i eleganckiej infrastruktury, ale przede wszystkim właścicieli. W mojej głowie właściciele tego miejsca siedzieli na pięknych krzesłach w eleganckim biurze. W rzeczywistości to ciepli ludzie, którzy ciężką pracą zapracowali na sukces tego miejsca. Kochają zwierzęta, nie boją się pracy przy nich, kochają gości i czekoladę. Miejsce godne polecenia wszystkim - dzieciom, rodzinom, singlom i seniorom.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie tylko Charlie marzył, by znaleźć się w fabryce czekolady… „Dziewięciu z dziesięciu lubi czekoladę. Dziesiąty kłamie”!

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Z nami najlepiej!

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl