logo lubuskie love
   

Lampka wina na wieży w Winnicy Pod Wieżą.

Winnicę Pod Wieżą znajdziemy w malowniczej wiosce Trzebule, około 20 km od Zielonej Góry. Położona jest na skraju wioski nad zjawiskowym stawem w sąsiedztwie przepięknych polskich lasów. Uprawa winorośli obejmuje obszar ok 2,5 hektara. Czyli około 8000 sadzonek. Dzięki nasadzeniom na południowo-zachodnim stokach winogrona mają zapewnione dobre nasłonecznienie, a żyzna gleba gwarantuje karmi  minerałami niezbędnymi dla rozwoju roślin. A stąd - prosta droga do znakomitej jakosci win !

Nazwa winnicy pochodzi od wieży, którą Pan Andrzej zbudował od podstaw. Właściciele, Anna i Andrzej Kurpiel, ciężko pracują, żeby ich produkt był jak najlepszej jakości. Ciagle doskonaląc swoje umiejętności produkuja wina, które podbijaja podniebienia fanów wina. Doskonałym pomysłem jest odwiedzenie winnicy na degustację, ponieważ możemy wtedy sprawdzić, który smak najbardziej nam pasuje.

Ania i Andrzej tak wspominają swoje początki:  "Jak każdy laik, który tylko ogląda winnice, oboje sądziliśmy, że nie ma nic prostszego od uprawy winorośli. Przycinasz na wiosnę, zbierasz we wrześniu, a wino robi się samo. Nic bardziej mylnego - to wiele lat nasadzania latorośli, wyrywania chwastów, przycinania krzewów, zbierania ich owoców, przetwarzania i butelkowania."  Ale właśnie dzięki ich niezwykłej upartości w dążeniu do celu dzisiaj możemy nie tylko oglądać, ale też i pić owoce ich pracy. 

Jednak Winnica Pod Wieżą to nie tylko wino. Właściciele stworzyli także doskonałe warunki do agroturystyki. Są tam dwa domki dostępne do wynajęcia przez cały rok. Dodatkowe udogodnienia to basen, urokliwe wędzarnie, suszarnie do grzybów, miejsce na ognisko, grill oraz fantastyczny 60 arowy staw dla miłośników wędkowania. Każda wizyta to także możliwość inspirującej rozmowy z gospodarzami, którzy chętnie opowiadają o uprawie winorośli i produkcji wina. To bezpośrednie spotkanie z ludźmi, którzy całkowicie poświęcili się swojej pracy i odnaleźli w tym swoją pasję. 

Wizyta na Winnicy Pod Wieżą to wizyta w Polsce, za którą wszyscy tęsknimy i do której tak często mamy ochotę powrócić. Możemy rozkoszować się wspaniale zaplanowaną agroturystyką w towarzystwie doborowego wina. Odnajdziemy tam spokój i harmonię, wytchnienie od miejskiego zgiełku. Malownicza okolica, świetny lokalny produkt i niezakłócony niczym szum wiatru – to trzeba przeżyć samemu !

Lubuskie Love Team uwielbia tam wracać !!!
 

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Polecamy!

Rezerwuj online

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl