logo lubuskie love
   

Winnica Hiki - wina na medal.

Winnica Hiki jest położona na wysokości 102 m n.p.m. w malowniczej okolicy we wsi Byczów, niedaleko Bytomia Odrzańskiego. Inspiracją do jej założenia było zamiłowanie do latorośli oraz chęć odtworzenia lokalnej tradycji uprawy winorośli i produkcji wina.  Władysław Hiki bardzo często podrózował z rodziną do krajów basenu Morza Śródziemnego, kupował różne wina, ale kiedy je otwierał - w butelce nie zawsze znajdował to, czego oczekiwał. I właśnie wtedy zamarzył o własnej winnicy. Powiedział sobie, że kiedyś będzie pił swoje własne zachwycające podniebienie czerwone wino. To marzenie już się spełniło. Wszystko zaczęło się jako hobby, ale fantastyczne wina z Winnicy Hiki stają się coraz bardziej znane.

Chociaż winnica była założona w 2006 roku to na zabutelkowanie pierwszych win właściciel odczekał osiem lat. W każdej rozmowie podkreśla, że aby zrobić dobre wino trzeba odczekać, aż winorośle będą na to gotowe, dokładny czas zależy od odmiany. Dzięki temu, że zajmowanie się latoroślami traktował jako pasję, spokojnie wyczekiwał na właściwy moment.

O sobie piszą bardzo prosto „Nasza winnica zajmuje się uprawą winorośli i produkcją win. Jej głównymi odmianami są: Riesling, Solaris, Traminer, Cabernet Cortis, Pinot Noir, Acolon.” A to właśnie ich czerwone wino Pinot Noir zdobyło w tym roku złoty medal na najbardziej prestiżowym VII Ogólnopolskim Konkursie Win Polskich w Jaśle, pod patronatem Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.  

 „-Dużo jeździliśmy. Odwiedzaliśmy różne winnice. Każdy wyjazd był inspiracją. Mąż jeździł na wiele szkoleń. Zdobywał wiedzę. Poznawał winiarzy – mówi Katarzyna Hiki – U nas nie ma czegoś takiego jak konkurencja. Spotykamy się.” (fragment wywiadu dla Gazety Lubuskiej) I właśnie taką wspólnotę czuć podczas wizyty na Winnicy. To fantastyczna przygoda pełna inspiracji - jak odważyć się na eksperymentowanie w pracy i w swoich pasjach. Państwo Hiki bawią się winem, czerpią z tego radość i świetnie na tym wychodzą. 

Odwiedzenie Winnicy Hiki to nadzwyczajne przeżycie. Oczywiście każdej wizycie towarzyszy degustacja wspaniałego, nagradzanego wina, ale otrzymamy znacznie więcej. Goście poznają ludzi pełnych pasji, niebojących się wyzwań i przy tym wszystkim niesamowicie pozytywnych. Rozmowa i spacer z nimi staną się niezapomnianą podróżą, obok której nie warto przejść obojętnie. 

Lubuskie Love Team
 

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Z nami najlepiej!

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl