logo lubuskie love
   

Winnica Ingrid - cudze (wina) chwalicie, swego nie znacie.

Nie każdy wie, że mamy tu w okolicy swoją Lubuskią Toskanię. Jedną z kilku znajdujących się tu winnic jest położona w Łazie niesamowicie klimatyczna Winnica Ingrid. Prowadzona przez małżeństwo Monikę i Jacka Kapałów została założona w 2008 roku, ale uprawy winorośli i produkcji wina zaczęli się uczyć około 20 lat temu zaczynając od podstaw, a dziś ich dzieło jest jedną z najstarszych winnic lubuskich.
I od samego początku Pani Monika i Pan Jacek zaobserwowali u swoich bliskich i przyjaciół tą samą "chorobę", przyjaciele i rodzina, nie ograniczają się do wspólnego popijania wina, tylko z pełnym poświęceniem, własnymi rękoma, wiercą, sadzą, rozrzucają obornik pod krzewy winorośli, przycinają, formują, a później zbierają winogrona, tłoczą wino, rozlewają, korkują no i  przede wszystkim stawiają się na każdy sygnał: “SOS, na winnicy jest praca”.  Winnica Ingrid składa się z dwóch części, pierwsza stara - zajmująca 0,5 ha jest usytuowana bezpośrednio przy domu właścicieli  i” nowa” - położona w obrębie największej winnicy w Polsce na tzw. winnicy samorządowej w Zaborze. Tu lampkę wina wypijemy spacerując wśród  starych drzew owocowych , pomiędzy rzędami winorośli i lawendy. Uczta dla duszy, ciała i umysłu. Na Winnicy Ingrid uprawianych jest 12 tysięcy krzewów winorośli, w tym 6 odmian szlachetnych: Pinot Noir i Pinot Blanc, Muscat, Gewurztraminer, Muller-Thurgau, Zweigelt oraz jedyna hybryda Solaris. Produkowane tu wina mogą się pochwalić medalami zdobytymi na konkursach winiarskich.
Winnica w swojej ofercie ma również możliwość noclegów. Do dyspozycji gości są dwa pokoje z łazienkami, usytuowane w dawnej stodole nad salą degustacyjną, urządzone w prowansalskim stylu. Rano w sali degustacyjnej serwowane jest  tradycyjne, wiejskie śniadanie (np. dżem, sery, wędlina, sezonowe owoce i warzywa, pieczywo, do wyboru jedno danie na ciepło np. jajecznica z wiejskich jaj, tosty francuskie, naleśniki lub owsianka, kawa, herbata). Na terenie winnicy istnieje możliwość rozpalenia ogniska. Na gości czekają gustownie wyremontowane przedwojenne zabudowania gospodarcze, które składają się z zadaszonej werandy, pomieszczenia degustacyjnego, winiarni i piwnicy z winami. Dla dzieci przygotowano mały plac zabaw, a dodatkową atrakcją są krzewy malin oraz dwa bardzo towarzyskie i przyjacielsko nastawione psy.

To miejsce warte uwagi, musisz to zobaczyć na własne oczy, poświęcić chwile, a właściciele sprawią, że w Twojej pamięci pozostaną niezatarte wspomnienia.  
 

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Z nami najlepiej!

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl