logo lubuskie love
   

Winnica Łukasz - piękna i rodzinna

Winnica Łukasz - piękna i rodzinna

Winnica Łukasz w Wityniu, pod Świebodzinem to miejsce rodzinne, o którym gospodarze - Leszek i Elżbieta Pietrasik mówią „Położyliśmy zręby a reszta należy do następnego pokolenia”. I rzeczywiście, ogrom pracy rodziców doceniły dorosłe już dzieci, które zaangażowały się w prowadzenie winnicy. Każdy z domowników wkłada mnóstwo sił, serca i miłości w to fantastyczne miejsce. Efekty tego widać chociażby po tym że wino „SADYBA REGENT 2019” zostało oficjalnym winem czerwonym Winobrania 2020. Ten świetny trunek został wystawiony w konkursie i pokonał ponad 50 innych win . Doskonale podsumowują je słowa: „Wino wytrawne, zrobione ze szczepu Reberger, starzone w beczce. Wino łączące owocowość lasu: czarna porzeczka, jeżyny, maliny, z szorstkością drewna. Wyczuwalna ściółka leśna, drewno i skóra. Wino delikatnie taniczne. Dobre do czerwonego mięsa, serów oraz wędlin”. Kto lubi wino czerwone, będzie zachwycony. Oczywiście medali, osiągnięć i tytułów jest znacznie więcej. Gratulujemy.

Winnica Łukasz zajmuje obszar niemal 3 ha i rośnie na niej 8 tysięcy sadzonek. Podczas odwiedzin będziemy mieli okazję przekonać się jak świetne wina tu powstają. Przekonamy się jak rośnie winorośl, jakie warunki są odpowiednie do uprawy, ile lat trzeba czekać na pierwsze wino, i ile winogron mamy z jednego krzaka winorośli. Na pewno uda nam się poznać wiele tajemnic winiarskiego świata oraz smak tutejszego wina. Doskonałym przewodnikiem jest pan Leszek, a wszyscy enoturyści zachwycenie są jego historiami.

Jest to również miejsce bardzo słodkie, ponieważ znajduje się tu pasieka w której powstają doskonałe miody. Jeżeli jesteś ich miłośnikiem to w bogatej ofercie na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Dodatkowym atutem są odrestaurowane i przepięknie utrzymane budynki XIX wiecznego folwarku, na tle których zawsze wychodzą doskonałe zdjęcia. Ich wnętrza skrywają również sale degustacyjną oraz urządzenia niezbędne do produkcji i przechowywania wina. Dbałość o szczegóły otoczenia przekłada się również o dbanie o jakość wina. Ta winnica jeszcze przez długi czas po odwiedzinach, przywołuje uśmiech i sprawia że chce się do niej wracać. Przekonajcie się o tym z LubuskieLove. Zapraszamy.

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Polecamy!

Rezerwuj online

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl