logo lubuskie love
   

Winnica Mozów - perfekcja w każdym calu

Podjeżdżam pod stylową bramę z kutymi winnymi gronami, jadę wzdłuż rzędów winorośli pnących się ku wiosennemu niebu. Czuję się niczym w Toskanii. W głębi widzę gustowne budynki i już wiem, że będzie to miejsce wyjątkowe.

Winnica „Mozów”, jest jedną z najstarszych winnic w regionie, jej początki sięgają 2007 roku. Zdecydowano się na popularne w zachodniej i środkowej Europie szczepy winorośli. Łącznie jest to 13 500 sadzonek na ogólnej powierzchni ok. 5,5 ha. W trakcie wizyty możemy degustować wina z odmian: zweigelt, chardonnay, pinot noir, pinot gris oraz mniej znanych leon millot i gołubok. Winnica "Mozów” należąca do rodziny Kucuń to nie tylko uprawa winorośli i produkcja wina, to też wyśmienite sery i wędliny, to własny pachnący chleb, to przytulna agroturystyka oraz eleganckie sale, gdzie można bawić się do rana. W pięknym gospodarstwie wszystko jest starannie dopasowane i perfekcyjnie zaplanowane. Wesele, szkolenie somelierskie, a może ucieczka na kilka dni we dwoje?

Pandemiczny rok został bardzo dobrze wykorzystany przez winnicę. Na terenie posiadłości została zbudowana piwniczka winiarska z prawdziwego zdarzenia. Tu właśnie – w idealnych warunkach – będzie leżakowało wino w beczkach. W 2020 roku zostało również wyprodukowane pierwsze wino z najmłodszego nasadzenia Sauvignon Gris na parceli w Mozowie.

"Naszą winnicę prowadzimy w oparciu o upodobanie do nieśpiesznych spotkań przy winie w sielskiej lubuskiej scenerii z ludźmi ceniącymi sobie trunki, jedzenie oraz czas, które niosą ze sobą prawdziwą wartość i smak" - mówią właściciele. Wystarczy krótka podróż w okolice Sulechowa i możesz podziwiać fantastyczne widoki z przytulnego tarasu „Winnicy Mozów”. Jest tu urokliwie o każdej porze roku! Na winne krzewy, ustawione w rzędy niczym gwardia, można patrzeć bez końca. A lampka dobrego wina będzie dopełnieniem idyllicznego spokoju i szczęścia.

W trakcie Winobrania 2021, które tuż tuż, zapraszamy w odwiedziny na Winnicy Mozów. Zabierze Cię tam winobus, więc nie musisz się o nic martwić. Kup bilet już dziś na lubuskielove.pl

Więcej szczegółów o wydarzeniu TUTAJ

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Polecamy!

Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl