logo lubuskie love
   

Winnica "Saganum" - winnica w klasztornych piwnicach

Każdy winiarz chciałby rozpocząć swoją przygodę z winem, tak jak rozpoczął ją Marcin Furtak z Winnicą SAGANUM.
Jeszcze przed uruchomieniem sprzedaży win, w ciągu 14 miesięcy zdobył aż 20 wyróżnień różnego rodzaju w konkursach winiarskich w kraju i za granicą. I proszę nam wierzyć, wina z winnicy Saganum smakują wyśmienicie!

Winnica położona jest w malowniczej Dolinie Bobru w Bożnowie, koło Żagania i zajmuje już obszar ponad 2 hektarów nasadzeń. Obok solarisa i rieslinga znajdziemy tam także souvignier gris, gewürztraminera, hibernala, dornfeldera, rondo, regenta i pinot noir. O wszystkie z tych odmian Marcin dba jakby każda była wyjątkowa. To piękne, że tak można mówić o winorośli.. Miłość, bo tego inaczej nazwać się nie można.

Należy dodać, iż prócz winiarstwa, Marcin zajmuje się zawodowo renowacją i konserwacją zabytków, a to z kolei dało możliwości, by właśnie podczas tych prac znaleźć idealną leżakownie dla swoich win. Miejsce niezwykłe i historyczne, bo w podziemiach Klasztoru Poaugustiańskiego, jak za dawnych czasów, Marcin stworzył prawdziwą dojrzewalnię, salę degustacyjną, mini muzeum winiarskie i mini bar. Klimat klasztornych piwnic okazuje się miejscem idealnym dla czerwonych długo dojrzewającego wina (znakomity Regent to delikatny smak aksamitny smak, a proszę wierzyć, trudno o taki smak wina, kiedy z beczki ląduje prosto do kieliszka), a w przyszłości – jak sam winiarz podpowiada – dla win musujących. Ponad to, by zachować klimat winnicy, Marcin wraz z proboszczem, zasadził w przyklasztornym ogródku ponad 250 krzewów – tylko czekać aż powstanie z nich kolejne wino na medal!

Marcin Furtak to człowiek o wielkim sercu do wina, historii i ciężkiej pracy. To człowiek z głową pełną pomysłów i wciąż szukający nowych smaków, w tym przypadku ciągle szukających nowych smaków win którego mogą zachwycać. Jeśli nie próbowałaś/-eś jeszcze przepysznego Johannitera to w Saganum spróbujesz jego idealny smak. Gwarantuję!

Winobranie w Zielonej Górze jest imprezą, która każdego roku przyciąga tłumy. W tym roku, mimo iż wcześniejsze kilka miesięcy nie należały do łatwych, liczymy na równie duże zainteresowanie. Stawiamy na wino, gdyż to od niego wszystko się zaczęło.. A tegoroczne WINOBUSY to jeden z tych pomysłów, które pozwolą poznać winnice i winiarzy z bliska, poznać „od kuchni” gdzie i jak wyrabia się ten znakomity trunek. Winnica SAGANUM swoje otwarcie w piwnicach klasztornych Zespołu Poaugustiańskiego miała w lipcu – my też tam byliśmy. Teraz zapraszamy Was! Nowe miejsce na mapie enoturystycznej Polskiej Toskanii jak i w Polski, jest już dostępne dla Ciebie.

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Polecamy!

Rezerwuj online

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl