logo lubuskie love
   

Cottbus - Jarmark Bożonarodzeniowy pod Gwiazdą Morawską

Najpiękniejsze Jarmarki Śwąteczne w Niemczech
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

99 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Każdego roku Jarmark Bożonarodzeniowy “Tysiąca Gwiazd” w Cottbus opanowuje całe miasto, od wieży Spremberger Turm do zabytkowego rynku. Sygnałem, że w Cottbus rozpoczął się adwent, jest ogromna czerwono-biała gwiazda herrenhucka (morawska) na wielkiej choince znajdującej się na Starym Rynku i tysiące mniejszych gwiazdek, zdobiących zielone jodełki i sklepy w całym śródmieściu. W blasku migoczących światełek tworzą w mieście niezwykły, przedświąteczny nastrój. Fabryka czekolady Confiserie Felicitas i słodkie spotkanie z przysmakiem milionów ludzi - czekoladą - będzie idealnym zwieńczeniem tego dnia.

Program wycieczki

 • czas na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Cottbus, gdzie można kupić świąteczne prezenty od miejscowych i rudawskich rzemieślników, a także skosztować lokalnych przysmaków, jak np. orzechówki, pączki serowe, pierniki, prażone migdały i oczywiście niemieckie kiełbaski z rusztu i grzane wino.
   
 • tradycyjnie w rynku stoi ogromna piramida bożonarodzeniowa, a nad całością góruje diabelski młyn, z którego widoczna będzie piękna, świąteczna panorama miasta. Nie możesz ominąć tej atrakcji będąć w Cottbus.
   
 • Fabryka Czekolady Confisreie Felicitas. W czekoladowym kinie dowiesz się o tajemnicach produkcji wyjątkowych pralin. Poznasz smak prawdziwej gorącej czekolady, a podczas czekoladowych warsztatów zamienisz się w artystę i spróbujesz sił w zdobieniu czekoladowej tabliczki. Felicitas to także kawiarnia z ofertą przepysznych ciast i wyśmienitych lodów, a na dworze czeka nas duży, zielony teren, zagroda z kozami oraz plac zabaw.

Co jest w cenie? 
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie KL i NNW 
Co nie jest w cenie:
 • Fabryka czekolady i warsztaty 7 €/dorosły, 6 €/dziecko
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00 - 19:00

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie.
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00

P.S. Czy wiesz, że?
Nazwa czekolady w języku Azteków oznaczała „gorzką wodę”. Trudno się dziwić. Aztecy pili wywar z ziaren kakaowca z dodatkiem chili, kukurydzy i arnoty. Podobno niekiedy dodawali również środków halucynogennych. Taki napój nie mógł być smaczny. Dzisiaj czekoladę kochają prawie wszyscy! Słodka, pyszna, krucha, w przeróżnych kształtach! Pomoże na depresje, obudzi, doskonale połączy się z poranną kawą, a gorzka z czerwonym winem.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

115
99
99
109
119
109
119
99
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl