logo lubuskie love
   

Drezno - Perła Saksonii - wycieczka prywatna

Wycieczka prywatna
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Cena wycieczki 179 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Lubisz podróże w małym gronie i chcesz, żeby ktoś zaplanował dla Ciebie całą wyprawę? Zbierz grupkę znajomych lub rodzinę i wybierz się z nami na wycieczkę prywatną. Będziesz miał do dyspozycji samochód osobowy lub busa z kierowcą, który pokaże Wam najciekwasze miejsca.

Program wycieczki

Niemcy są idealnym kierunkiem na jednodniowy wyjazd. Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc jest Drezno. Nazywane Florencją Północy lub Perłą Baroku, zachwyci każdego. 
 • Stare Miasto, nazywane „Szkatułką z klejnotami”. Miasto króla Augusta II Mocnego, miłośnika przepychu, złota, diamentów i pięknych kobiet. To na jego rozkaz powstały fantastyczne budowle, które zachwycają do dziś. Tarasy Bruhla –  BALKON EUROPY . Promenada spacerowo-widokowa z piękną panoramą na rzekę Łabę i statki „białej żeglugi”. Z tego miejsca widoki na Drezno zapierają dech w piersiach. To właśnie tu malował Canaletto!
   
 • Zamek - rezydencja dynastii Wettynów to prawie 800 lat historii. Mocno zniszczony podczas drugiej wojny światowej i odbudowany kryje w sobie przebogaty skarbiec władców Saksonii. Nowe Zielone Sklepienie, komnata turecka, apartamenty królewskie, gabinet numizmatyczny – to jedne z najbogatszych zbiorów europejskich – bezcenna biżuteria Sasów –  zawsze zachwyca i pokazuje potęgę dawnych władców
   
 • Katedra - największy katolicki kościół Saksonii, nazywana Katedrą Dworską. W środku  znajduje się niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju porcelanowy ołtarz! Frauenkirche – kościół Maryi Panny - najważniejszy symbol Drezna. NAJWIĘKSZE PUZZLE ŚWIATA – tak określono niesamowity trud i misterię architektów, którzy przy odbudowie kościoła użyli tysięcy kawałków oryginalnej części budowli
   
 • Zwinger – zespół pałacowy, który jest symbolem przepychu i doskonałości. Najznakomitsza budowla późnego baroku, olśniewa i zachwyca swoimi zdobieniami. Obecnie mieści fantastyczną galerię malarstwa oraz drogocenne zbiory porcelany. Tu zobaczyć można Madonnę Sykstyńską Rafaela i najsłynniejsze aniołki świata
   
 • Czas na zdjęcia oraz kawę i miejscowe piwo
Co jest w cenie?
 • transport dla 4-8 osób (samochód osobowy lub bus z kierowcą)
 • opieka pilota-przewodnika w trakcie całej wycieczki
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie KL i NNW
Co nie jest w cenie (na życzenie):
 • Zamek 13 €/osoba
 • Zwinger 13 €/osoba
Wyjeżdżamy z Zielonej Góry. Szczegółowe miejsca wsiadania uczestników wycieczki podane są już przy dokonywaniu rezerwacji wybierając przystanek.

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00
Uwaga!
Program wycieczki przewiduje całodzienny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy zabrać odpowiednie ubranie oraz wygodne buty, zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Waluta, która obowiązuje w Niemczech to euro. 

P.S. Czy wiesz, że?
W Dreźnie 25.11.2019 roku dokonano KRADZIEŻY WSZECHCZASÓW! Złodzieje ze skarbca muzeum "Zielone Sklepienie" ukradli klejnoty o wartości prawie miliarda EURO!

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

biletów: 7
699
199
159
139
99
89
89
169
149
139
149
159
149
170
149
149
159
149
159
175
119
89
89
175
175
84
115
99
125
149
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl