logo lubuskie love
   

Liberec - Centrum Nauki IQ Landia i ZOO

NAJLEPSZE CZESKIE HITY
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

99 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Liberec to bardzo ciekawy kierunek podróży, zarówno pod kątem aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i zwiedzania. To doskonałe miejsce na wędrówki, jazdę na nartach oraz na rowerze. Jeżeli wolisz poznawanie czeskiej kultury, to zajrzyj tu z nami na jeden dzień, by zobaczyć zabytki kryjące się na starówce Liberca. Jeżeli chcesz znaleźć idealne miejsca na wyjazd z najmłodszymi to IQ Landia jest idealnym rozwiązaniem. Wybudowana na wzór warszawskiego Centrum Nauki Kopernik posiada ponad 400 eksponatów przeznaczonych do zabawy. Wyjątkowe na skale światową są białe tygrysy mieszkające w Ogrodzie zoologicznym. Liberec położony jest zaledwie 40 kilometrów od polskiej granicy.

Program wycieczki

 • Wizytę zaczniemy od IQ Landii. To największy i najnowocześniejszy w Czechach kompleks rozrywkowy, gdzie starsi i młodsi znajdą dla siebie zajęcie na kilka godzin. Mamy tu dział poświęcony budowie ciała ludzkiego. Jak widzi oko, dlaczego słyszymy, jak wygląda nasz krwiobieg, ile mamy kości – na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź właśnie w centrum. Tu również przetestujemy swoje zmysły. Symulator trzęsienia ziemi oraz burzy na długo pozostaje w pamięci. Zobaczymy jak człowiek funkcjonuje w przestrzeni kosmicznej, przejdziemy również szkolenia w żyroskopie dla astronautów. Doskonale będziemy się również bawić w wodnym świecie. A to tylko część z kilkuset eksponatów.
   
 • Wizyta w jednym z największych i najciekawszych czeskich ogrodów zoologicznych. Przepięknie położony jest domem dla słoni, zebr, alpak, gekonów. antylop, gibonów, koczkodanów, lemurów, lwów i lampartów. Jednak największą atrakcję stanowią białe tygrysy, które stały się symbolem miasta i całego regionu. Spacer po ogrodzie, czas na zdjęcia i czeskie smakołyki.
   
 • Rynek w Libercu to prawdziwa perełka na której znajduje się przepiękny ratusz, przez wielu określany nawet najpiękniejszym ratuszem w Czechach. Budynek teatru i spacer do domków sukienników czyli Domki Waldsztejnskie (Valdštejnské domky). Czas na rynku na zdjęcia i kawę oraz inne czeskie specjały. 
 
 • Na wstępy należy przeznaczyć: 75 zł/os dorośli i 55 zł/os dzieci
Co jest w cenie:
 • transport dostosowany do ilości uczestników 
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW   
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:00 - 19:30

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie.
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00.
Uwagi!  
Obowiązkowo należy zabrać dowód osobisty lub paszport. Program przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu i mamy nadzieje - pełnym słońcu. Warto zabrać wygodne obuwie, wodę, przekąski i czeskie korony na drobne wydatki. 

Ciekawostka 
Tygrysy są mięsożercami. Są cichymi, cierpliwymi myśliwymi z dużymi, potężnymi łapami i zębami, które pomagają im złapać i zjeść ofiarę. Niektóre z ich ulubionych potraw to świnie, jelenie, nosorożce, a nawet małe słonie.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

95
120
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl