logo lubuskie love
   

Liberec - Centrum Nauki IQ Landia i ZOO

NAJLEPSZE CZESKIE HITY
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

99 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Liberec to bardzo ciekawy kierunek podróży, zarówno pod kątem aktywnego spędzania wolnego czasu, jak i zwiedzania. To doskonałe miejsce na wędrówki, jazdę na nartach oraz na rowerze. Jeżeli wolisz poznawanie czeskiej kultury, to zajrzyj tu z nami na jeden dzień, by zobaczyć zabytki kryjące się na starówce Liberca. Jeżeli chcesz znaleźć idealne miejsca na wyjazd z najmłodszymi to IQ Landia jest idealnym rozwiązaniem. Wybudowana na wzór warszawskiego Centrum Nauki Kopernik posiada ponad 400 eksponatów przeznaczonych do zabawy. Wyjątkowe na skale światową są białe tygrysy mieszkające w Ogrodzie zoologicznym. Liberec położony jest zaledwie 40 kilometrów od polskiej granicy.

Program wycieczki

 • Wizytę zaczniemy od IQ Landii. To największy i najnowocześniejszy w Czechach kompleks rozrywkowy, gdzie starsi i młodsi znajdą dla siebie zajęcie na kilka godzin. Mamy tu dział poświęcony budowie ciała ludzkiego. Jak widzi oko, dlaczego słyszymy, jak wygląda nasz krwiobieg, ile mamy kości – na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź właśnie w centrum. Tu również przetestujemy swoje zmysły. Symulator trzęsienia ziemi oraz burzy na długo pozostaje w pamięci. Zobaczymy jak człowiek funkcjonuje w przestrzeni kosmicznej, przejdziemy również szkolenia w żyroskopie dla astronautów. Doskonale będziemy się również bawić w wodnym świecie. A to tylko część z kilkuset eksponatów.
   
 • Wizyta w jednym z największych i najciekawszych czeskich ogrodów zoologicznych. Przepięknie położony jest domem dla słoni, zebr, alpak, gekonów. antylop, gibonów, koczkodanów, lemurów, lwów i lampartów. Jednak największą atrakcję stanowią białe tygrysy, które stały się symbolem miasta i całego regionu. Spacer po ogrodzie, czas na zdjęcia i czeskie smakołyki.
   
 • Rynek w Libercu to prawdziwa perełka na której znajduje się przepiękny ratusz, przez wielu określany nawet najpiękniejszym ratuszem w Czechach. Budynek teatru i spacer do domków sukienników czyli Domki Waldsztejnskie (Valdštejnské domky). Czas na rynku na zdjęcia i kawę oraz inne czeskie specjały. 
 
 • Na wstępy należy przeznaczyć: 75 zł/os dorośli i 55 zł/os dzieci
Co jest w cenie:
 • transport dostosowany do ilości uczestników 
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW   
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 07:00 - 19:30

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie.
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00.
Uwagi!  
Obowiązkowo należy zabrać dowód osobisty lub paszport. Program przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu i mamy nadzieje - pełnym słońcu. Warto zabrać wygodne obuwie, wodę, przekąski i czeskie korony na drobne wydatki. 

Ciekawostka 
Tygrysy są mięsożercami. Są cichymi, cierpliwymi myśliwymi z dużymi, potężnymi łapami i zębami, które pomagają im złapać i zjeść ofiarę. Niektóre z ich ulubionych potraw to świnie, jelenie, nosorożce, a nawet małe słonie.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

115
99
99
109
119
109
119
99
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl