logo lubuskie love
   

LUBUSKIE SANKTUARIA

Oferta dla grup
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Cena wycieczki 95 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Województwo Lubuskie jest bogate w przeróżne atrakcje. Tajemnicze zamki, piękne pałace, liczne jeziora, atrakcyjne ścieżki rowerowe. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy regionalnych smaków i trunków. Ziemia Lubuska to tereny, na których mieszały się różne kultury i tradycje. Przemiany religijne miały ogromny wpływ na architekturę sakralną dzisiejszego województwa lubuskiego. Zapraszamy na wycieczkę, gdzie poznasz piękne i niepowtarzalne obiekty. Dla jednych będą one źródłem duchowego natchnienia, a dla innych – z pewnością okażą się fascynujące pod względem estetycznym i architektonicznym. Ruszajmy więc!

Program wycieczki

 • Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie – jest to najwyższa figura tego typu na świecie, inspirowana monumentem w Rio de Janeiro. Czy wiesz, że sama korona waży tyle, ile małe auto? A rozpiętość rąk Chrystusa to 24 metry – tyle co dwa autokary!
   
 • Wizyta w Opactwie Cystersów w Gościkowie – Paradyżu. Paradyż znaczy raj, a na terenie opactwa miłośnicy architektury i pięknych ogrodów rzeczywiście mogą poczuć się jak w raju. Piękne parkowe zakątki, wiekowe drzewa oraz przyklasztorna winnica sprawią, że każdy zachwyci się tym miejscem
   
 • Strzeliste wieże kościoła dominują nad całym zespołem, a w środku – zapiera dech! Świątynia kipi barokowymi barwami – złote ramy, pomarańczowy chór, oliwkowe ławki, kamienne stalle. Mimo bogactwa kolorów wszystko do siebie pasuje i robi ogromne wrażenie
   
 • Poznamy kim byli cystersi i dlaczego tak bardzo byli szanowani. W miejscach, gdzie zakładali swoje klasztory przyśpieszał postęp gospodarczy, klasztory stawały się ośrodkami sztuki i nauki. Z niektórych cysterskich pomysłów korzystamy do dziś. Dowiedz się z jakich!
   
 • Wizyta w malowniczej wsi, która swoją nazwę zawdzięcza wierzbie. Historia obrazu z Rokitna nie jest do końca znana, ale jest on rozpoznawalny wszędzie. Matka Boża – nazywana cierpliwie słuchającą – ma na nim odsłonięte ucho – jakby nasłuchiwała o czym rozmawiamy
   
 • Co roku sanktuarium odwiedza około 300 000 pielgrzymów i turystów. Co tak bardzo przyciąga do Rokitna? Aura spokoju, niepowtarzalna Kalwaria Rokitniańska, zachwycające freski. Przekonaj się i Ty jak niesamowitą atmosferę ma to miejsce!
Co jest w cenie:
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW
 • wstęp i zwiedzanie Rokitna oraz Gościkowa

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00
Uwaga!
Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć przewiewne ubranie oraz wygodne buty,nakrycie głowy, zaopatrzyć się w wodę oraz środki ochronne z filtrem.

P.S. Czy wiesz, że?
Cystersi zajmowali się głównie uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem. Osuszali podmokłe tereny, zakładają na nich gospodarstwa rolne. Budowali młyny, tartaki, zakładali pierwsze szpitale.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

biletów: 7
699
199
159
139
99
89
89
169
149
139
149
159
149
170
149
149
159
149
159
175
119
89
89
175
175
84
115
99
125
149
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl