logo lubuskie love
   

Poczdam i Jarmark Bożonarodzeniowy

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Niemczech
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

119 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Poczdam ma niesamowity urok o każdej porze roku. Stolica Brandenburgii jest nazywana miastem-ogrodem, pełnym wspaniałych pałaców, nastrojowych uliczek, zadbanych ogrodów. W grudniu Poczdam jest jeszcze bardziej magiczny niż zazwyczaj, a wszystko to za sprawą bożonarodzeniowych jarmarków odbywających się w całym mieście. To w Poczdamie w świątecznej atmosferze spróbujesz adwentowych smakołyków i kupisz wyjątkowe prezenty. W „warsztacie Świętego Mikołaja” stworzysz własne małe prezenty. Bożonarodzeniowe kiermasze są pełne dekoracji świątecznych, tradycyjnych drewnianych ozdób, szklanych dzieł sztuki, ręcznie wyrabianych bombek. Całości dopełnią smakowity zapach swiątecznych ciast i grzanego wina oraz piękne bożonarodzeniowe melodie.

Program wycieczki

 • Spacer po przepięknych ogrodach kompleksu pałacowo-ogrodowego Sansoussi, które w zimowej szacie wyglądają wyjątkowo urokliwie. Sercem parku jest piękna letnia rezydecja Fryderyka II Wielkiego, która jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających turystów.
   
 • Przejazd pod Pałac Cecilienhof. To wyjątkowa i klimatyczna rezydencja wybudowana w angielskim stylu. Właśnie tutaj odbyła się w 1945 roku Konferencja Poczdamska. W środku mamy wrażnie, że czas się zatrzymał: można zobaczyć gabinety delegatów i poczuć atmosfrerę tego bardzo ważnego wydarzenia historycznego. 
   
 • Objazd autokarem miasta wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO: przejazd przez rosyjską Dzielnicę Aleksandrowkę do malowniczego i uroczego centrum miasta oraz spacer do Dzielnicy Holenderskiej.
   
 • Udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym: kolorowe ozdoby choinkowe, pieczone jabłka i kasztany, grzane wino i wiele innych smakołyków sprawiają, że czujemy magię zbliżających się świąt. Charakterystyczną cechą poczdamskich jarmarków jest ich różnorodność – każda dzielnica świętuje na swój własny, wyjątkowy sposób. Niezwykła atmosfera miasta udziela się każdemu, kto w grudniu zagości w Poczdamie.

Co jest w cenie?
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • system audio guide
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie KL i NNW
Co nie jest w cenie:
 • na życzenie wstęp do Pałacu Cecilienhof (+14 €/osoba) lub Pałacu Sansoussi (+14 €/osoba).

Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 21:00

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00

Uwaga!
Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć ciepłe ubranie oraz wygodne buty, zaopatrzyć się w wodę oraz euro na drobne wydatki czy smakołyki :)

Czy wiesz, że?
W Poczdamie znajduje się 20 pałaców - jest to raj dla wielbicieli architektury i historii.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

115
99
99
109
119
109
119
99
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl