logo lubuskie love
   

Park Mużakowski i geościeżka „Dawna Kopalnia Babina”

RoweroweLove na szlaku UNESCO Łęknica
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Cena wycieczki 149 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Park Mużakowski to największy park w stylu angielskiego w Polsce i w Niemczech. Tereny parku rozciągają się majestatycznie po obu stronach Nysy Łużyckiej. Park ten zaprojektowany został jako obraz malowany za pomocą roślin i wykorzystywał miejscową roślinność do podkreślenia walorów sielskości krajobrazu. Ozdobą Parku Mużakowskiego jest piękny zamek. A doskonałą bazą wypadową jest Łęknica. Cały rejon to niesamowita przyroda oraz największą w Europie morena czołowa, z wieloma mieniącymi się w blasku słońca wielokolorowymi akwenami, powstałymi w miejscu dawnych wyrobisk. Ten niezwykły krajobraz można podziwiać na obszarze dawnej, podziemnej i odkrywkowej kopalni węgla brunatnego i iłów ceramicznych. Zapraszamy do wędrówki 5-kilometrową ścieżką geoturystyczną Dawna Kopalnia Babina w Parku Krajobrazowym „Łuk Mużakowa”

Program wycieczki

 • Panorama z Wieży Widokowej (czas na wieży ok. 30 minut). Drewniana konstrukcja, z której rozciąga się przepiękna panorama okolicy. Uważni obserwatorzy dostrzegą także odległą o kilkadziesiąt kilometrów niemiecką elektrownię węglową Kraftwerk Boxberg
   
 • Spacer po trasie geoturystcznej "Dawna Kopalnia Babina" - ścieżka wyjątkowa, bo pokaże nam siłę natury i sposób w jaki „WYZWALA SIĘ” po ingerencji człowieka. Czas spaceru to około 1,5 godziny. Fantastyczne zdjęcia i świetnie utrzymane szlaki turystyczne to wizytówka tego miejsca !!!
 • Park Mużakowski - park położony po obu stronach granicy jest JEDYNYM takim w Europie - z racji swojej wyjątkowości jest JEDYNYM parkiem w Polsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przepiękna rezydencja i romantyczny park krajobrazowy księcia Pücklera. Z polskiej części parku do niemieckiej przejdziemy aby zobaczyć rezydencję założyciela. Zachwycająca bryła zamku pochodzi z XVI w.
** Relacja z rowerowej przygody na tym szlaku PRZECZYTASZ TUTAJ - KLIKNIJ !
Co jest w cenie:
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW 
Co nie jest w cenie:
 • wypozyczenie roweru + 35 zł/os.
 • wypozyczenie roweru elektrycznego + 50 zł/os.
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00 - 19:00

Warunki:
Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu.
Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie.
Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00.
 
Uwaga!
Warto zabrać ze sobą wygodne ubranie i obuwie oraz  pomyśleć  o nakryciach głowy, kremie do opalania, butelce wody – przynajmniej 1,5 litra, przekąskach i ręczniku - tak w razie czego.

P.S. Czy wiesz, że?
Do dziś na terenie GEOPARKU można znaleźć pozostałości po budynkach kopalni i szybach zbudowanych z charakterystycznej, żółtej cegły. Jeśli się bardziej wsłucha i użyje wyobraźni, to pośród szumu starych drzew można usłyszeć odgłosy maszyn i stukot wagoników wypełnionych węglem.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

149
159
149
130
100
159
139
99
89
89
169
149
139
149
170
149
650
150
149
159
650
150
149
159
175
119
89
89
175
175
84
650
150
650
150
115
99
125
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl