logo lubuskie love
   

Spreewald - wycieczka VIP

Wycieczka VIP
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Cena wycieczki 175 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Lubisz podróże w małym gronie i chcesz, żeby ktoś zaplanował dla Ciebie całą wyprawę? Zbierz grupkę znajomych lub rodzinę i wybierz się z nami na wycieczkę prywatną. Będziesz miał do dyspozycji samochód osobowy lub mikrobus, i kierowcę - przewodnika, który pokaże Wam najciekwasze miejsca.

Program wycieczki

Idealnym kierunkiem na wycieczkę jednodzniową jest Spreewald. To piękna zielona kraina poprzecinana strumykami i kanałami. Zielona Wenecja zachwyca, każdego kto tu trafi! Degustacja ogórków i rejs wyjątkową płaskodenną łodzią są po prostu nadzwyczajne! Natura na wyciągnięcie ręki, świergot ptaków i niespieszny rejs sprawią, że wrócisz wypoczęty i zadowolony!
 • Zielona Wenecja tu Szprewa tworzy niesamowity krajobraz. Obszar został ukształtowany przez cofające się lodowce, które pozostawiły po sobie sieć strumieni. Splątane ścieżki wodne mają łączną długość ponad 1000 km! Osadnicy na tych terenach stwierdzili, że jest tu tak mokro, że łatwiej jest wydrążyć więcej dróg wodnych, niż budować ubite trakty. 
   
 • Spreewald od lat zachwyca pisarzy, malarzy i artystów. „A że sieć kanałów Szprewy w niczym nie ustępuje magii Wenecji, gondolier szprewaldzki w swej łodzi przecina bezkreśnie splątane wody!" - pisał Theodor Fontane
   
 • rejs płaskodennymi łodziami, które bezszelestnie suną po kanałach, napędzane siłą ludzkich mięśni. To fantastyczny sposób, by zwiedzić Spreewald z perspektywy wody. Każde gospodarstwo ma mały port i łódkę. Łodzie służą do rozwożenia dzieci do szkoły, do transportu poczty czy wywozu śmieci
   
 • serbołużyckie tradycyjne wioski, gdzie prawie każdy domek jest zwieńczony dwoma rzeźbionymi wężami. Spreewald zamieszkuje mniejszość słowiańska, których się określa mianem Serbołużyczan. Od ponad 1000 lat pielęgnują oni swoją tożsamość i uchylają rąbka tajemnicy życia w symbiozie z wodą wszystkim chętnym. Korowody przebierańców, jarmarki, skubanie koguta – to tylko kilka z atrakcji, w jakich można wziąć udział odwiedzając klimatyczne szprewaldzkie wioski
   
 • degustacja sprewaldzkich ogórków, które są niekwestionowaną wizytówką regionu. Oprócz tradycyjnych ogórków kiszonych, spotkamy tu pięknie pachnące ciasto z dodatkiem ogórków i zieloniutkie lody ogórkowe. Spreewald to prawdziwa ogórkowa kraina, w której jest Muzeum ogórka, Ogórkowa Trasa rowerowa, ogórki w postaci maskotek i bombek na choinkę. Ogórek szprewaldzki robi światową karierę i zagrał w znanym filmie - “Good bye Lenin”
   
 • absolutnym hitem regionu jest lokalne piwo o smaku ogórków i rabarbaru. Takiego nie skosztujesz w żadnym innym miejscu!
   
 • czas do dyspozycji w klimatycznym miasteczku Burg
Co jest w cenie?
 • transport dla 4-8 osób (samochód osobowy lub bus z kierowcą)
 • opieka pilota-przewodnika w trakcie całej wycieczki
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie KL i NNW
Co nie jest w cenie:
 • Rejs płaskodenną łodzią z degustacją 15€/dorosły, 13€/dziecko
Wyjeżdżamy z Zielonej Góry. Szczegółowe miejsca wsiadania uczestników wycieczki podane są już przy dokonywaniu rezerwacji wybierając przystanek.

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00
Uwagi!
Program wycieczki przewiduje całodzienny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć wygodne przewiewne ubranie, zaopatrzyć się w wodę oraz środki ochronne z filtrem. Waluta, która obowiązuje w Niemczech to euro. Warto zabrać ze sobą drobną kwotę, np. na pamiątki czy toaletę.

P.S. Czy wiesz, że?
Każdy dom i gospodarstwo ma swój mały port i łódkę, którą mieszkańcy zbierają żniwa z pól, ale też codziennie dostarczają dzieci do szkoły.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

149
159
149
130
100
159
139
99
89
89
169
149
139
149
170
149
650
150
149
159
650
150
149
159
175
119
89
89
175
175
84
650
150
650
150
115
99
125
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl