logo lubuskie love
   

Drezno i Jarmark Bożonarodzeniowy

Najpiękniejsze jarmarki śwąteczne w Niemczech
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

119 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Jarmark w Dreźnie jest najstarszym niemieckim Jarmarkiem Bożonarodzeniowym. Panująca w mieście magiczna atmosfera, z krzątającymi się przy swoich kramach sprzedawcami słodkości, przepięknymi wydmuchiwanymi ozdobami choinkowymi, a także bogactwem drewnianych ozdób z regionu Rudaw, czy dziadków do orzechów, kreuje wprost niepowtarzalny nastrój. W okresie bożonarodzeniowym w mieście można znaleźć nawet 11 jarmarków. Najszybciej otwiera Dresdner Striezelmakt – najstarszy i najbardziej znany Jarmark w Dreźnie.  Nazwa Striezelmarkt odnosi się do pysznego świątecznego wypieku znanego dzisiaj na całym świecie pod nazwą Dresdner Christstollen. "Sercem” tego niezwykłego wydarzenia jest 14-metrowa, największa na świecie, bożonarodzeniowa piramida.
Serdecznie zapraszamy na Striezelmarkt do Drezna z LubuskieLove. 

Program wycieczki

 • Stare Miasto, nazywane „Szkatułką z klejnotami”. Miasto króla Augusta II Mocnego, miłośnika przepychu, złota, diamentów i pięknych kobiet. To na jego rozkaz powstały fantastyczne budowle, które zachwycają do dziś. Tarasy Bruhla –  BALKON EUROPY . Promenada spacerowo-widokowa z piękną panoramą na rzekę Łabę i statki „białej żeglugi”. Z tego miejsca widoki na Drezno zapierają dech w piersiach. To właśnie tu malował Canaletto!
   
 • Zamek - rezydencja dynastii Wettynów to prawie 800 lat historii, która kryje w sobie przebogaty skarbiec władców Saksonii. Nowe Zielone Sklepienie, komnata turecka, apartamenty królewskie, gabinet numizmatyczny – to jedne z najbogatszych zbiorów europejskich – bezcenna biżuteria Sasów –  zawsze zachwyca i pokazuje potęgę dawnych władców.
   
 • Zwinger – zespół pałacowy, który jest symbolem przepychu i doskonałości. Najznakomitsza budowla późnego baroku, olśniewa i zachwyca swoimi zdobieniami. Tu zobaczyć można Madonnę Sykstyńską Rafaela i najsłynniejsze aniołki świata. 
   
 • Katedra Frauenkirche – kościół Maryi Panny - najważniejszy symbol Drezna wzniesiony z piaskowca. NAJWIĘKSZE PUZZLE ŚWIATA – tak określono niesamowity trud i misterię architektów, którzy przy odbudowie kościoła użyli tysięcy kawałków oryginalnej części budowli.
   
 • Jarmark Bożonarodzeniowy - ogrom zabawy dla dzieci i dorosłych, m.in. diabelski młyn Striezelmarkt, z którego rozciąga się doskonały widok na cały jarmark. A co jeszcze na Nas czeka? Ponad 200 straganów z mnóstwem przysmaków takich jak tradycyjna drezdeńska strucla, gorąca kiełbasa i cała gama słodkości.

Co jest w cenie?
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • system audio guide
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie KL i NNW
Co nie jest w cenie, a WARTO odwiedzić:
 • Zamek 13 €/osoba
 • Zwinger 13 €/osoba
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 08:00 - 20:00

Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00

Uwaga!
Program wycieczki przewiduje całodzienny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy zabrać odpowiednie ubranie oraz wygodne buty, zaopatrzyć się w wodę i przekąski. Waluta, która obowiązuje w Niemczech to euro. 

P.S. Czy wiesz, że?
W Dreźnie 25.11.2019 roku dokonano KRADZIEŻY WSZECHCZASÓW! Złodzieje ze skarbca muzeum "Zielone Sklepienie" ukradli klejnoty o wartości prawie miliarda EURO!

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

115
99
99
109
119
109
119
99
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl