logo lubuskie love
   

SZLAK ZAMKÓW PAŁACÓW I CERAMIKI

Cena za zapytanie
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

0 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Województwo Dolnośląskie jest jednym z tych regionów Polski, w którym można podróżować i zwiedzać przez wiele dni – i tak nie da się wszystkiego zobaczyć. Usytuowanie, architektura, i kultura tego regionu tworzą naprawdę niezwykłym i atrakcyjnym teren. Śląsk to prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego. Zobaczymy tu zamki, pałace, uzdrowiska, wyjątkowe podziemne trasy turystyczne, a także całe mnóstwo fascynujących historii i legend. O jednym musicie pamiętać – nie zwiedzicie Dolnego Śląska w jeden dzień. Dlatego warto wracać tu i odkrywać coraz to nowe miejsca, a odkrywać jest naprawdę co! Warto wybrać się tu i dowiedzieć jakie tajemnice skrywają ruiny zamków oraz kto mieszka w starych, opuszczonych kopalniach. Po prostu - „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”

Program wycieczki

 • Kliczków - przepięknie położona, w Borach Dolnoślaskich rezydencja, która spodoba się wszystkim odwiedzającym. Historia tego miejsca liczy niemal 800 lat. I chociaż wiele od tamtych czasów się zmieniło - nadal zachwyca, nadal czuje się tam atmosferę zaklętą w grubych murach. Dwa dziedzińce, Sala Teatralna, Biblioteka, Sala Kominkowa, niesamowity basen, komnaty oraz wiele innych pomieszczeń (to jeden z największych na Dolnym Śląsku obiektów tego typu) – jest gdzie zajrzeć oraz można posłuchać niesamowitych historii. To miejsce gdzie można poczuć się jak księżniczka albo książę. Zwiedzanie wnetrz rezydencji z przewodnikiem.
   
 • Bolesławiec - ŻYWE MUZEUM CERAMIKI – zwiedzimy manufakturę z przewodnikiem. Obejrzymy wszystkie etapy tworzenia naczyń kamionkowych, począwszy od tworzenia masy ceramicznej poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Czas na zakup regionalnych pamiątek - tutejsza ceramika jest jedna z najbardziej znanych w Polsce i na świecie. 
   
 • ​​​​​​​​​​​​​​Pełen tajemnic i opowieści, położony na szczycie wygasłego wulkanu - Zamek Grodziec - przyciąga licznych zwiedzających i miłośników walk rycerskich. Zobaczymy jak wygląda zbrojownia i przekonamy ile waży miecz rycerski. Zajrzymy do olbrzymiego kominka i posłuchamy historii o duchach. Dodatkowo na zamku zorganizujemy ognisko z kiełbaskami. Czas na zdjęcia niesamowitej, czarnej warowni.

Co jest w cenie:
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW
 • ciepły posiłek - ognisko  
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00 - 17:00

Warunki:
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:0
Ciekawostka
Kraina Wygasłych Wulkanów leży na Dolnym Śląsku i obejmuje Kaczawy oraz region Pogórza Kaczawskiego. Rozpościera się on pomiędzy Jelenią Górą Jaworem, Złotoryją i Wleniem. Swoją nazwę zawdzięcza burzliwym wydarzeniom sprzed setek milionów lat, które ukształtowały charakterystykę regionu. 

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

95
120
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2021 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl