logo lubuskie love
   

ZABAWY I TRADYCJE W WIELKOPOLSCE

Cena za zapytanie
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

cena na zapytanie 0 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Wielkopolska to ciekawy i bardzo cenny historycznie region, w którym rodziły się początki polskiej państwowości o czym przypomina Szlak Piastowski. Wielkopolska leży w dolinie Warty, z centralnie położonym Poznaniem - stolicą krainy. To region który posiada również własną gwarę. A zwroty takie jak pyry, sznytka, tytka, laczki i bimba weszły do codziennego użycia w całej Polsce.

Jest to również obszar pełen jezior - rozlewają się tutaj liczne malownicze zbiorniki Pojezierza Wielkopolskiego, wśród których powstały rezerwaty przyrody, co czyni ten region bardzo interesującym dla miłośników natury. W Wielkopolsce nie brakuje zabytków zaś turystów oczarują zamki, pałace, stare dworki i folwarki, a także obiekty sakralne - stare katedry i drewniane kościółki. Dlatego Wielkopolska bardzo chętnie odwiedzana jest przez turystów z Polski oraz zagranicy.

Program wycieczki

 • Przejazd do Kluczewa w którym odwiedzimy gospodarstwo agroturystyczne o niezwykłej historii. Już kolejne pokolenie kowali, przy rozgrzanym piecu, pośród dźwięków uderzających w rozżarzone żelazo młotów, wykuwa w kuźni prawdziwe arcydzieła pod postacią metalowych kwiatów, zdobień i podków. Pokaz kowalski i melodie wygrywane na kowadle są jedną z atrakcji zagrody. Ciągle jeszcze działa tu „żelazko z duszą”, kołowrotek przedzie wełnę, a gospodarz produkuje dodatkowo masło i ser.
   
 • Podczas wizyty spróbujemy również regionalnych specjałów serwowanych przez gospodarza czyli wujka Krzysia. Kawa i herbata dodadzą nam energii która przyda się podczas występów regionalnych muzyków – osoby które tańczą i śpiewają nie znajdą czasu na nudę. Podczas pobytu czeka nas również przejażdżka na przyczepie traktora a na chętnych wieża widokowa z przepiękna panoramą regionu. Siły do tańca doda ciepły posiłek serwowany podczas wizyty w gospodarstwie. Doskonała zabawa gwarantowana. Na rozgrzewkę będziemy mieli również ognisko z kiełbaskami.
   
 • Szlak cysterski – jest to europejski szlak turystyczny, wiodący także przez polskie klasztory zakonu. Szlak ukazuje wspólne, wielowiekowe dziedzictwo łączące wszystkie kraje naszego kontynentu. Jedno z odgałęzień Szlaku biegnie od Portugalii przez Francję – kolebkę zakonu Cysterskiego – Niemcy, aż po Polskę. Zobaczymy największy zabytek Szlaku Cysterskiego w gminie Przemęt - jest to okazały barokowy kościół pw. Jana Chrzciciela, wybudowany w XVII wieku. Uwagę wchodzących do wnętrza przykuwa niesamowity, bogato zdobiony barokowy ołtarz główny. Zwiedzanie przepięknego kompleksu w towarzystwie przewodnika. 

Co jest w cenie:
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW
 • program U Kowola 
 • ciepły posiłek 
 • napoje
 • zwiedzanie klasztoru 

Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00 - 17:00


Warunki:
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników,
 • może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00

Ciekawostka:
Już w mitologii pojawił się odpowiednik kowala – Hefajstos bóg ognia, który posiadał swoją kuźnię we wnętrzu wulkanu Etna. Najstarsze znaleziska archeologiczne pochodzą z Egiptu i określają początki kowalstwa na 3000 r.p.n.e.. .

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

biletów: 7
699
199
159
139
99
89
89
169
149
139
149
159
149
170
149
149
159
149
159
175
119
89
89
175
175
84
115
99
125
149
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl