logo lubuskie love
   

Twierdza Kostrzyn - Browar Łąkomin

Dla odkrywców lubuskiej północy
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Cena wycieczki 99 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

Województwo lubuskie kryje w sobie cuda architektury, bajecznie zielone lasy, czyste jeziora, tajemnicze pałace.  Tym razem zabierzemy Cię do fascynującej Twierdzy Kostrzyn, która przez wiele lat uchodziła za taką “nie do zdobycia”. W Browarze Łąkomin, najmniejszym browarze w Polsce, poznamy smaki prawdziwego rzemieślniczego piwa i dowiemy się jak to się wszystko tutaj zaczęło.. Na koniec romantyczny spacer po Parku Miłości w Lubniewicach, gdzie swą "karierę" rozpoczęła Michalina Wisłocka.

Program wycieczki

 • Kostrzyn n/Odra – spacer po ruinach Twierdzy Kostrzyn, które “opowiedzą” nam historię arcydzieła sztuki fortyfikacyjnej - twierdzy zbudowanej na wzór najlepszych włoskich fortec. Przez lata przetaczały się tędy wojny, ale twierdza trwała. Napoleon ocenił ją jako „nie do zdobycia”. Złota era trwała aż do 1945 roku. Po 59 dniach oblężenia czas w Kostrzynie się zatrzymał. Stare Miasto zostało zniszczone w 95% i już nigdy „nie podniosło się z popiołów”. W odrestaurowanej Bramie Berlińskiej i kazamatach Bastionu Filip zgromadzono pamiątki, które odtworzą nam historię „Kostrzyńskich Pompei”.
   
 • Przepiękna panorama z wieży widokowej. Nowoczesna oszklona konstrukcja powstała na miejscu starej drewnianej wieży. Z wysokości 11 metrów rozlega się piękny widok na nadwarciańskie rozlewiska. Wieża nawiązuje stylem do budowli szachulcowych - dawniej bardzo charakterystycznych dla terenów przy Ujściu Warty
   
 • Browar Łąkomin - wizyta w Pałacyku Łąkomin, położonym wśród pięknych lubuskich lasów. Jest to ostoja ciszy i spokoju, a w piwnicach pięknego budynku mieści się rzemieślniczy browar. Piwo jest tu ważone według autorskich receptur tylko z naturalnych składników od sprawdzonych dostawców. Piwowarzy w Łąkominie bawią się stylem i smakami.
   
 • Dla pełnoletnich – degustacja. Jak mówią sami twórcy, piwo sprawdza się wszystkimi zmysłami – wzrokiem (barwę, piankę, klarowność), węchem (bukiet piwa), dotykiem (temperaturę), słuchem (unoszące się bąbelki dwutlenku węgla) i przede wszystkim smakiem. Podczas degustacji usłyszymy o historii piwa, procesie jego warzenia i jego gatunkach.

Plan jazdy

Rozkład jazdy    Zielona Góra  Sulechów  Świebodzin  Międzyrzecz 
Wyjazd    09:00 09:30 10:00 10:30
Powrót    20:00 19:30 19:00 18:30
Co jest w cenie: 
 • transport dostosowany do ilości uczestników
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • ubezpieczenie NNW  
Co NIE jest w cenie:
 • wstępy dla dorosłych z degustacją w Browarze + 51 zł
 • wstępy dla dzieci i osób nie biorących udziału w degustacji + 21 zł
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 09:00 - 20:00

Warunki:
 • LubuskieLove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00

Uwaga!
Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu oraz sporo spacerów. Prosimy założyć praktyczne ubranie i wygodne buty, zaopatrzyć się w wodę oraz środki ochronne z filtrem. Warto zabrać ze sobą drobną kwotę, np. na pamiątki.

P.S. Czy wiesz, że?
W ostatnich latach k​​​​​​osztem 2,5 mln. euro tchnięto w Twierdzę nowe życie.  W odrestaurowanej Bramie Berlińskiej i kazamatach Bastionu Filip poczujemy klimat i historię słynnych „Kostrzyńskich Pompei”.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

biletów: 7
699
199
159
139
99
89
89
169
149
139
149
159
149
170
149
149
159
149
159
175
119
89
89
175
175
84
115
99
125
149
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl