logo lubuskie love
   

Winnica Saganum - na Winnym Trakcie w Żaganiu

Lubuskie Winnice
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Cena wycieczki 119 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

W trakcie Winobrania nie może zabraknąć wizyty na Winnym Trakcie. Zapraszamy dziś do wyjątkowych miejsc, których nie można pominąć będąc w Żaganiu. Klimatyczny park przy Pałacu Książecym, który jeszcze pamięta kroki księżny Doroty, jest idelanym miejscem, by wykonać piękne zdjęcia, Poagustiańska średniowieczna Biblioteka zachwyci nie tylko mola książkowego, a wisienką na torcie bedzie wizyta w Winnicy Saganum. Przy lapce wina, które dojrzewa w klasztornych piwnicach posłuchamy opowieści winiarza o tajemnicy wytwarzania doskonałeo trunku, wielokrotnie nagradzanego na winnych konkursach. Tego nie możesz przegapić!

 

Program wycieczki

 
 • Pałac Książęcy w Żaganiu to jeden z najdoskonalszych barokowych zabytków Ziemi Lubuskiej. Wzniesiony na polecenie Albreht’a von Wallenstein’a, przez stulecia był miejscem rezydowania wielu książąt. Pałac otacza klimatyczny park, który już przed II wojną światową był uważany za jeden z najwspanialszych w Europie Środkowej. Spacer w przypałacowym parku zawsze robi ogromne wrażenie.
   
 • Żagańska biblioteka w klasztorze Agustianów należała do najsłynniejszych książnic na Śląsku już od XV wieku. Pozwolenie na wejście i korzystanie ze zbiorów było wyróżnieniem. Wnętrze Biblioteki Augustianów olśniewało, onieśmielało, ale też uczyło. Piękne kolorowe freski są pełne alegorii, cytatów i mądrości. A konstrukcja gotyckiego sklepienia szeptanego pozwalała porozumieć się szeptem będąc nawet w przeciwległych miejscach sali.  Mimo, że księgozbiór przez wieki został uszczuplony, biblioteka zachowała się w doskonałym stanie i do dziś zachwyca odwiedzających.
   
 • Winnica Saganum położona jest w malowniczej Dolinie Bobru, zaledwie kilometr od miejsca, gdzie na stokach Winnego Wzgórza była największa reprezentacyjna książęca winnica w Żaganiu. Właśnie w tym historycznym miejscu pan Marcin Furtak założył swoje gospodarstwo. Jego nazwa również nawiązuje do tradycji – Saganum to dawna nazwa Żagania.
   
 • W piwnicach żagańskiego klasztoru Augustianów tak samo, jak ponad 700 lat temu, leżakuje i starzeje się doskonałe wino. O jego wybornym smaku świadczą liczne nagrody i uznanie winnych ekspertów. Gospodarz zaprowadzi nas do podziemnych korytarzy i przy kieliszku wina opowie historię winiarstwa na tych terenach. Nie ma lepszego i nie ma inneg miejsca na degustację wina w Żaganiu.
Co jest w cenie: 
 • transport dostosowany do ilości uczestników 
 • opieka pilota-przewodnika na trasie przejazdu
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • bilet wstępu do biblioteki
 • degustacje w trzech winnicach z poczęstunkiem
Orientacyjny czas trwania wycieczki: 14:15 - 20:00
 
Warunki:
 • Lubuskielove nie odpowiada za zmianę cen wstępów w trakcie sezonu
 • Kolejność zwiedzania jest ramowa i może ulec zmianie
 • Odwołanie imprezy z powodu braku odpowiedniej ilości uczestników, może nastąpić najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem imprezy do godziny 19:00
Uwaga!
Program wycieczki przewiduje pobyt na świeżym powietrzu oraz sporo spacerów. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie i wygodne buty. Polecamy zaplanować wydatki na „winne pamiątki”.

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

115
99
99
109
119
109
119
99
119
89
89
115
84
99
79
115
109
99
125
95
84
119

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl