logo lubuskie love
   

"Żelazne" zasady w Winnicy Żelazny

Trzy pokolenia winiarskiej tradycji i żelazne zasady.

Gdzieś w internecie przeczytacie, że mottem Winnicy Żelazny jest zawołanie „nazwisko zobowiązuje”. I faktycznie żelazna konsekwencja, z jaką winnica się rozwija jest gwarancją tego, że Wasze wizyta w winnicy będzie niezapomniana.

Pomimo, że początki winnicy to podkrosnieńskie Maszewo dzisiaj Żelaźni zapraszają do Łazu. Te właśnie malownicze wzgórza między Łazem, a Zaborem to ich nowe winne wyzwanie. Parcela wchodząca w skład winnicy samorządowej posiada jeden z najlepszych w Polsce klimatów przyjaznych dojrzewaniu owoców winorośli. Jak mówią Kasia i Piotr Żelaźni „Winiarstwo to nie zawód, lecz styl życia.”. Pomysł na winnicę byłby niemożliwy do zrealizowania bez wsparcia rodziny – ale i tu rodzina okazała się godna nazwiska oferując swoją pomoc i zaangażowanie.

Kasia i Piotr Żelaźni podkreślają, że potrzeba dużo pokory i pracy na własnych błędach, żeby winna pasję wynieść na najwyższy poziom. Wg Kasi – „Prowadzenie winnicy to ciągła praca, obserwacje i udoskonalenia” a Piotr dodaje: „Staramy się, utrzymać wyjątkową jakość, zachowując to co dobre, ale wprowadzać nowości, rozwijać się. Winnic z roku na rok przybywa konkurencja coraz większa, ale to dobra konkurencja. Inni winiarze nas motywują. Poprzeczka wędruje coraz wyżej, nasze wina są coraz lepsze.” I faktycznie wyjątkowa dbałość w procesie produkcji sprawia, że produkowane przez Żelaznych wina cechują się wysoką jakością, głębokim aromatem i smakiem.

Pierwsze doświadczenia z winnicy w Maszewie pod Krosnem Odrzańskim były cenną nauką. Ciągła wymiana doświadczeń zaowocowała wyjątkowym doborem odmian w Łazie. Na obszarze 3 hektarów ziemi, uprawiane jest dziewięć odmian winorośli; gewürztraminer, chardonnay, muscaris, muscat moravsky, riesling, red riesling, solaris, monarch, regent.

Jednym z hitów winnicy jest Muscaris No. 1 – to król deserów, dwukrotny srebrny medalista ogólnopolskich konkursów winiarskich w 2019 roku, finalista polskich korków 2020. Wino posiada bardzo intensywny, aromatyczny, skoncentrowany. Silnie wyczuwalne aromaty kandyzowanej brzoskwini, mirabelki, konfitury z gruszek, nuty różane, muszkatowe i korzenne na długo pozostaną w Państwa pamięci i zachęcą do powrotu na winnicę.

W 2020 roku winnica pokusiła się o znakomity rebranding swojej marki. Szukając odpowiedzi na pytanie : jak zamknąć ducha marki w jednym zdaniu? Zdecydowano się na „Szlachetny smak, żelazne zasady”. A my możemy Was zapewnić że tak właśnie jest z winami na Winnicy Żelany.

Lubuskie Love Team

LubuskieLove to marka biura podróży Mega Tours, które od 24 lat zabiera Was na Wasze wymarzone wycieczki. Co roku około 15 000 zadowolonych turystów bierze udział w naszych podróżach, małych i dużych. Zorganizowaliśmy tysiące wyjazdów i ciągnie nie mamy dość! Jesteśmy doświadczeni i solidni, a do tego – uwielbiamy to co robimy! Dla naszych pilotów nie ma rzeczy niemożliwych, a w czterech naszych biurach czekają na Was doradcy, którzy odpowiedzą na każde podróżnicze pytanie. Najlepszą reklamą dla nas są Wasze opinie, Wasze uśmiechy i zadowolenie, z jakim wracacie z wyjazdów! Z nami najlepiej!

© 2020 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : facebros.pl