logo lubuskie love
   

WinoBus do Winnicy Pod Wieżą

Winobranie 2021
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Bilet na Winobus 50 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

WINOBUSY 2021, czyli festiwal kultury winiarskiej - to możliwość zapoznania się z historią winiarstwa oraz z tradycjami winiarskimi Zielonej Góry i całej Ziemi Lubuskiej, ale UWAGA nie będzie to w formie nudnych wykładów!

Zabierzemy Państwa w podróż po najdłuższym w Polsce Lubuskim Szlaku Wina i Miodu. 

Program wycieczki

Winnica "POD WIEŻĄ" - Nazwa winnicy pochodzi od wieży, którą właściciel zbudował by z góry podziwiać krajobra winnicy. Dzisiaj mieści wsię wieży małe Muzeum Sztuki Winiarskiej. Właściciele, Anna i Andrzej Kurpiel, dokładają wszelkich starań, żeby ich produkt był jak najlepszej jakości. Ciagle doskonaląc swoje umiejętności produkuja wina, które podbijaja podniebienia fanów wina. Doskonałym pomysłem jest odwiedzenie winnicy na degustację, ponieważ możemy wtedy sprawdzić, który smak najbardziej nam pasuje. My mamy tu swoich faworytów.

Ania i Andrzej tak wspominają swoje początki:  "Jak każdy laik, który tylko ogląda winnice, oboje sądziliśmy, że nie ma nic prostszego od uprawy winorośli. Przycinasz na wiosnę, zbierasz we wrześniu, a wino robi się samo. Nic bardziej mylnego - to wiele lat nasadzania latorośli, wyrywania chwastów, przycinania krzewów, zbierania ich owoców, przetwarzania i butelkowania."  Ale właśnie dzięki ich niezwykłej upartości w dążeniu do celu dzisiaj możemy nie tylko oglądać, ale też i pić owoce ich pracy. 

Wizyta na Winnicy Pod Wieżą to wizyta w miejscu za którym tęsknimy, do którego tak często mamy ochotę powrócić. Możemy rozkoszować się wspaniale zaplanowaną agroturystyką w towarzystwie doborowego wina. Odnajdziemy tam spokój i harmonię, wytchnienie od miejskiego zgiełku. Malownicza okolica, świetny lokalny produkt i niezakłócony niczym szum wiatru – to trzeba przeżyć samemu !

Lubuskie Love Team uwielbia tam wracać !!!
W cenie biletu jest: przejazd autokarem, niezastąpiona opieka przewodnika na trasie do winnicy, spotkanie z winiarzem - spacer po winnicy, zapoznanie z historią winnicy i jej specjalnościami.

Szczegółowy harmonogram Winobusów POBIERZ TUTAJ

Uwaga! Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie (przyda się sweter lub polar na wieczór:) i wygodne buty. Polecamy zaplanować wydatki na „winne pamiątki”;

BEZPIECZNA WYCIECZKA - COVID-19 - Szanowni Państwo - wszystkie nasze autokary są dezynfekowane, wyposazone w płyn do dezynfekcji. Dla komfortu współpodróżnych pamiętajcie o maseczkach. Państwa współpraca w tym zakresie jest dla nas nieoceniona. 
 

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

biletów: 7
699
199
159
139
99
89
89
169
149
139
149
159
149
170
149
149
159
149
159
175
119
89
89
175
175
84
115
99
125
149
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl