logo lubuskie love
   

WinoBus do Winnicy Pod Winną Górą

Winobranie 2021
1
2
3
4
Zarezerwuj teraz

Bilet na Winobus 50 zł

Termin wycieczki

Ile osób ?

Opis wycieczki

WINOBUSY 2021, czyli festiwal kultury winiarskiej - to możliwość zapoznania się z historią winiarstwa oraz z tradycjami winiarskimi Zielonej Góry i całej Ziemi Lubuskiej, ale UWAGA nie będzie to w formie nudnych wykładów!
 
Zabierzemy Państwa w podróż po najdłuższym w Polsce Lubuskim Szlaku Wina i Miodu. 

Program wycieczki

Winnica Pod Winną Górą Marzeny i Tytusa Fokszanów to odradzanie się dawnych tradycji i kultury, które towarzyszyły tym terenom od wieków. Słońce, rzeka i piaski to terroir z unikatowym splotem warunków do powstawania znakomitego wina.

Cigacice jak i okoliczne miejscowości - Górki Małe czy Górzykowo stanowiły dla dawnych przedwojennych mieszkańców Sulechowa i Zielonej Góry tereny uzdrowiskowe i rekreacyjno-wypoczynkowe z licznymi kawiarniami, restauracjami, żeglugą turystyczną i wieżami widokowymi. Bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu były wszechobecne winnice. Górki Małe, graniczące z winnicą, nazywały się wtedy, w wolnym tłumaczeniu - "pod winną górą". W nawiązaniu do tego, tak też została nazwana winnica. Ukształtowanie terenu – południowy stok - jako miejsce uprawy winorośli potwierdzają byli mieszkańcy jak i stare mapy.

Dla gości przygotowano zaplecze z wyposażeniem do spotkań plenerowo–integracyjnych, miejsce na ognisko, mały plac zabaw dla dzieci oraz strefę relaksu. W pobliżu winnicy można wyruszyć w rejs po rzece z Odrzańskiej Przystani Turystycznej Port Cigacice, odwiedzić przebiegający przez Gminę Sulechów Lubuski Szlak Wina i Miodu czy zwiedzić obiekty żelbetowych schronów bojowych na Linii Odry tzw. Oderstellung.

(zdjęcia i tekst : Gazeta Wyborcza oraz LCW)
W cenie biletu jest: przejazd autokarem, niezastąpiona opieka przewodnika na trasie do winnicy, spotkanie z winiarzem - spacer po winnicy, zapoznanie z historią winnicy i jej specjalnościami.

Szczegółowy harmonogram Winobusów POBIERZ TUTAJ

Uwaga! Program wycieczki przewiduje kilkugodzinny pobyt na świeżym powietrzu. Prosimy założyć praktyczne przewiewne ubranie (przyda się sweter lub polar na wieczór:) i wygodne buty. Polecamy zaplanować wydatki na „winne pamiątki”;

BEZPIECZNA WYCIECZKA - COVID-19 - Szanowni Państwo - wszystkie nasze autokary są dezynfekowane, wyposazone w płyn do dezynfekcji. Dla komfortu współpodróżnych pamiętajcie o maseczkach. Państwa współpraca w tym zakresie jest dla nas nieoceniona. 

 

Jesteś zainteresowany? Super, zapraszamy do rezerwacji

Rezerwacja

Zobacz też

biletów: 7
699
199
159
139
99
89
89
169
149
139
149
159
149
170
149
149
159
149
159
175
119
89
89
175
175
84
115
99
125
149
Rezerwuj online

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

© 2022 Lubuskielove.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.

design by : rentlab.pl